Minęły czasy czarnego koloru tylko drewno! Specjalizujemy się w dostarczaniu kolorowych, foliowanych produktów poza normalnym kolorowym asortymentem.

Współczesna architektura powstała u schyłku XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii i surowców budowlanych jak i chęci odejścia od historycznych stylów architektonicznych i wynalezienia czegoś, co było czysto funkcjonalne oraz nowe.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z wykorzystaniem żeliwa, szkła płaskiego i żelbetu, aby wznosić trwalsze, lżejsze i wyższe konstrukcje. Proces odlewania szkła płaskiego został wynaleziony w 1848 roku, umożliwiając produkcję bardzo sporych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 r. Był dawnym przykładem budowli żelaznej i szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną a także stalową ścianą osłonową. Te zmiany wspólnie doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o konstrukcji stalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, zbudowanego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna konstrukcja wieży Eiffla, która była wówczas najwyższą budowlą na świecie, pobudziła wyobraźnię setek odwiedzających wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Opis  nowoczesnej architektury patrząc na historię. Wynikające podobieństwa  oraz różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy zastosował beton zbrojony żelazem, tj. beton zbrojony prętami żelaznymi, jako technikę stawiania budynków. W 1853 r. Coignet wzniósł pierwszą żelbetową budowlę, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Kolejnym istotnym krokiem naprzód było wynalezienie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zaprezentowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wyniosłe budynki biurowe jak również mieszkalne były praktyczne. Kolejną ważną technologią dla nowoczesnej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło wszechobecne zagrożenie pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/