Jeżeli uwielbiasz plażę, lecz nie będziesz miał możliwości odwiedzić jej tego lata, powiesić zasłony, które przypominają piasek lub morze. Można użyć zasłon w neutralnym odcieniu czy w odcieniu morskim.

Nie budzi wątpliwości, że twoje okna i drzwi niejednokrotnie obrywają. Kiedy nie muszą radzić sobie z wciąż zmienną brytyjską pogodą – piękne słońce w jednej minucie i ulewny deszcz w kolejnej – muszą wytrzymać skutki zanieczyszczenia, brudu, wiatru i innych.

Jest oczywiście kilka podstawowych wskazówek, których należy się trzymać, jeśli chodzi o pielęgnację okien i drzwi. Sprawdź je wszystkie.

Dlatego ważne jest, ażeby okna i drzwi wyglądały a także zachowywały się jak nowe, toteż ważne jest, aby były one zadbane. Od czasu do czasu przeznaczone trochę czasu jest w stanie naprawdę zmienić wygląd i funkcjonowanie okien i drzwi w domu, a także zwiększyć ich żywotność.

Jest oczywiście kilka ogólnych porad, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o konserwację okien oraz drzwi. Na przykład zawsze używaj odpowiednich detergentów czyszczących do każdego materiału – nigdy nie stosuj środków do czyszczenia szkła na ramach i nie używaj środków do czyszczenia kuchni tudzież łazienki i ściereczek. Generalnie sugerujemy czyszczenie okien i drzwi co najmniej dwa do trzech razy w roku.

Na szczęście dla ciebie nowoczesne okna oraz drzwi z PCV i aluminium zostały stworzone tak, żeby były łatwe w utrzymaniu, lecz wciąż jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby zachować porządek. Większość czyszczenia, które musisz wykonać, będzie miała charakter ogólny, dlatego zalecamy:

Żeby zetrzeć ogólne zanieczyszczenia, użyj nieściernej miękkiej ściereczki wraz z wodą oraz mydłem

Ślady tłuszczu na ościeżnicach okien a atakże drzwi można zlikwidować głównie za pomocą płynu do mycia naczyń, a następnie wody. Istotne jest, żeby wyczyścić okno / drzwi w tej kolejności, najpierw nakładając płyn do mycia naczyń

Pojawią się chwile, gdy woda z mydłem po prostu nie będzie ich w stanie czyścić – Twoje okna oraz drzwi mogą być pokryte brudem lub posiadać trwałe uporczywe plamy. W takim przypadku zalecamy podjęcie następujących działań:

W przypadku uporczywych plam powinno się przede wszytkim użyć ściereczki z mikrowłókien razem z ciepłą wodą i niewielką ilością detergentu. Jeżeli plamy pozostaną po kilku wyciorach, użyj kremu do czyszczenia PVC. Są one niezwykle skuteczne w oknach i drzwiach z PCV i mogą pomóc usunąć praktycznie wszystkie skazy

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/