INSPIRACJA TRENDÓW: WSPÓŁCZESNY DESIGN

Jeśli jesteś nowy w świecie projektowania wnętrz, może być dość trudno oddzielić style i projekty, aby określić, które są Twoimi ulubionymi. Trzeba przyznać, że w designie i estetyce jest wiele crossoverów, dlatego wielu z nas często odnosi się do współczesnego designu jako nowoczesnego.

Zasadniczo współczesność oznacza w tej chwili to, co jest aktualne, co jest obecnie na topie i co jest popularne. Styl ten sięga lat 70-tych, a jego wyjątkowość zawdzięczamy elementom z innej estetyki. Jest to połączenie tradycyjnych, nowoczesnych i futurystycznych projektów, które łączą się w jeden, że tak powiem. Ten styl nieustannie ewoluuje, z wyrafinowanymi zaokrąglonymi liniami, minimalistycznymi wzorami i neutralnymi kolorami.

Nowoczesny design nawiązuje natomiast do projektów z połowy XX wieku. Mówiąc dokładniej, skupia się na stylu architektonicznym. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że ​​pokój jest nowoczesny? Dzięki słownikowi definiuje współczesność jako:

Żyjące lub występujące w tym samym czasie lub przynależność do teraźniejszości lub występująca w teraźniejszości.

GŁÓWNE ELEMENTY DO OSIĄGNIĘCIA WSPÓŁCZESNEGO DESIGNU

Linie i spacje

Użycie koloru

Meble w stylu współczesnym

Grafika

Oświetlenie

Linie i przestrzenie – Czyste linie są kluczowym elementem we wprowadzaniu współczesnego stylu do Twojego domu. Możesz wykorzystać strukturę swojego domu, aby podkreślić szczegóły projektu, które w przeciwnym razie byłyby ukryte. Tę technikę można osiągnąć za pomocą różnych rzeczy, od podkreślenia linii ramy w strukturze budynku, aby idealnie dopasować ją do mebli, po użycie prostych, pionowych i poziomych linii lub gładkich, zakrzywionych kształtów. „Linia” to niezwykle charakterystyczny element we współczesnym wzornictwie. Pamiętaj, aby nie nadużywać zbyt wielu prostych linii, ponieważ może to grozić przekształceniem współczesnego wnętrza w industrialne i minimalistyczne!

WSPÓŁCZESNY DESIGN

Użycie koloru – Współczesne wnętrze chwali neutralną paletę kolorów . Pożegnaj się z geometrycznymi wzorami lub jakimikolwiek wzorami o to chodzi. Twoja współczesna paleta kolorów powinna zawierać gamę bieli, kremów oraz ciemniejszych odcieni i tonów, aby stworzyć uproszczony, ale wyrafinowany i luksusowy wygląd. Możesz też bawić się jaśniejszymi kolorami, jednak powinny one działać jako subtelne kolory akcentujące, aby przypadkowo nie przesadzić. Możesz również dodać żywe kolory do swojego wnętrza poprzez dodatki i dzieła sztuki.

Meble w stylu współczesnym – Ponieważ współczesny design jest najbardziej znany ze swoich eleganckich linii, pomaga to w wyborze mebli, niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać pełny wygląd, czy po prostu ulepszyć tu i tam. Zwykle linie współczesnych mebli są delikatnie zakrzywione lub ostro zakończone. Wyraziste meble, takie jak sofa lub fotel, mogą naprawdę zmienić pokój. Alternatywnie, jeśli szukasz tylko drobnych zmian w istniejącym wnętrzu, a tym samym zaoszczędzisz trochę grosza, współczesne drzwi mogą wnieść nowe poczucie estetyki i koloru do Twojego wnętrza.

Grafika i oświetlenie – możesz wyrazić swoją osobowość poprzez dzieła sztuki w swoim wnętrzu. Podczas gdy ogólny projekt współczesności obejmuje proste umeblowanie i proste kolory, możesz stworzyć żywe przestrzenie w pokoju, które dodają odrobiny koloru. Wyraziste dzieła sztuki lub wydruki mogą uzupełniać odcienie kolorów i inne subtelne kolory akcentujące, nie rozpraszając zbytnio.

Oświetlenie stało się również kluczowym elementem w pokojach, z futurystycznym stylem i projektami stworzonymi tak, aby pozostawić jak najlepsze wrażenia. Ma moc tworzenia lub rozbijania pokoju, więc jeśli wybierasz się na przykład do łazienki w kolorze różowego złota, zaakcentuj kolor różowego złota dodatkami, a jednym z nich jest lampa wisząca!

 

WSPÓŁCZESNE HACKI DO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Pamiętaj, aby trzymać się neutralnych kolorów

Zaakcentuj odważnymi kolorami lub metalem

Dodaj teksturę dzięki tkaninom, takim jak kruszony aksamit, wełna, len i jedwab

Poznaj różne odcienie drewna

Rozważ plan otwartego piętra

Zaprezentuj zewnętrzne detale architektoniczne, aby wtopić się w wnętrze i naturę

Pozbądź się bałaganu

Współczesny design okazał się bardzo popularny w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ właścicieli domów najbardziej pociąga to, co jest modne i co sprawi, że ich wnętrza będą się różnić od innych w nadchodzących latach. Wiemy, że inwestowanie w Twoje wnętrze może być czasochłonne i kosztowne, więc zacznij od drobnych zmian! Podnieś wałek do malowania i odśwież ściany w salonie, usuń bałagan, poddaj recyklingowi stare meble i wiele więcej.